جفت ارز Currency Pair چیست؟ انواع و نحوه خرید و فروش | حسینی فایننس

تقریبا در هر منطقه زمانی، این بدان معناست که وقتی روز معاملاتی ایالات متحده به پایان می رسد، بازار فارکس دوباره در توکیو و هنگ کنگ آغاز می شود. به این ترتیب، بازار فارکس می‌تواند در هر زمان بسیار فعال باشد و قیمت‌ها دائما در حال تغییر باشند. بازار ارز محل داد و ستد ارزها است و همانطور که گفته شد ارزها مهم هستند. به عنوان مثال اگر فردی در ایالات متحده زندگی می‌کند و قصد دارد از فرانسه پنیر بخرد، او یا شرکتی که از آن پنیر می‌خرد باید پول پنیر را به یورو به فرانسوی‌ها بپردازد. این بدان معناست که واردکننده آمریکایی باید ارزش معادل دلار آمریکا را با یورو مبادله کند. همه معاملات فارکس، شامل خرید یک ارز و فروش یک ارز دیگر در همان لحظه است.

  • به طور مثال جفت ارز EURUSD نشانگر قیمت یورو بر اساس دلار آمریکاست.
  • در حقیقت جفت ارزها با یکدیگر مقایسه می شوند تا متوجه شویم که چه مقدار از ارز ثانویه برای خرید یک واحد از ارز پایه مورد نیاز است.
  • جفت ارز فارکس ، به عبارتی به دو ارز متفاوت گفته می‌شود که یک ارز در برابر ارز دیگر، که مقابل آن قرار دارد، قیمت گذاری می‌شود.
  • نحوه معامله و ارزش‌گذاری ارزهای رایج دنیا به این صورت است که ارزش یک ارز نسبت به سایر ارزها محاسبه می‌شود و در بازار ارز یا همان فارکس معامله و توسط عوامل بازار قیمت‌گذاری می‌شود.
  • از جمله موارد قابل معامله در فارکس طلا, نقره, نفت, https://hoseinifinance.com/ سهام شرکت‌های بزرگ دنیا و حتی بیتکوین و اتریوم است.
بر این اساس، یک پوزیشن میتواند دیگری را متعادل کند و اثرات انتخاب اشتباه را به حداقل برساند. وقتی هیچ یک از طرفین جفت ارز، دلار آمریکا نباشد به آن جفت ارز کراس Cross میگویند. بسته به وضعیت بازار و البته جفت ارزی که برای معامله انتخاب می‌کنید، معاملات جفت ارزی می‌تواند به صرفه باشد. همین عامل حجم کم معاملات ممکن است تریدرهای فعال در جفت‌های اگزاتیک را مجبور به پرداخت کارمزدهای بیشتر معاملات کند. البته نکته مهمی که از مزایای جفت‌های فوق برای تریدرهای حرفه‌ای بازار به حساب می‌آید، پتانسیل فوق‌العاده آن‌ها در زمان‌ نوسانی‌بودن بازار است.

علت ایجاد و کاربرد جفت ارز چه می باشد؟

اگر فکر می کنید که ارز پایه در یک جفت به احتمال زیاد در برابر ارز مظنه تقویت می شود، می توانید یک موقعیت خرید (“buy”) وارد کنید. اگر فکر می‌کنید ضعیف می‌شود، می‌توانید یک پوزیشن (“sell”) وارد کنید. با تحلیل های حرفه ای و اخبار فاندامنتال، بازارها را پیش بینی کنید و برای امنیت بیشتر در حفظ سرمایه برای تعیین مواقع ورود و خروج از بازار، می‌توانید از مطالب سایت بهره زیادی ببرید. صرفا به این نکته توجه داشته باشید که والکس فعلا از تتر بر بستر اتریوم پشتیبانی می کند که کارمزد انتقال در آن حداقل ۳۰ تتر است. WalletConnect یک پروتکل متن باز برای اتصال Dapps دسکتاپ به کیف پول‌های موبایل با استفاده از رمزگذاری end-to-end با اسکن یک کد QR است. این امکان کاربر را قادر می‌کند تا از یک برنامه تلفن همراه مانند Trust Wallet برای اتصال به وب سایت ها برای انجام معاملات ایمن استفاده کند.

در این حالت می توان مشخص کرد که برای دریافت کردن 1 واحد از ارز متقابل باید چه مقدار ارز پایه عرضه شود. اصلی ترین دلیل استفاده از جفت ارزها، کاهش هزینه ها و راحتی تراکنش ها می باشد. تعداد هفت جفت ارز اصلی در بازار فارکس وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. در بازار فارکسبرای ارزش گذاری و بررسی ارز ها آن ها در کنار یک دیگر قرار می دهند و در این بازار هیچ ارزی به تنهایی معنایی ندارد. اگر قصد خرید جفت ارز (EUR/USD) را دارید، به آن معناست که ارز پایه را خرید می‌کنید و همزمان ارز مقابل را به فروش می‌رسانید. هنگام خرید، نرخ تبدیل نشان می‌دهد که باید چند واحد از ارز مقابل را برای خرید یک واحد از ارز پایه پرداخت کنید.

برترین جفت ارزها برای معامله

در هنگام معامله یک جفت ارز شما به قصد خرید یک ارز، ارز دیگری را می‌فروشید. برعکس، هنگام معامله کالا یا سهام، از پول نقد برای خرید یک واحد از آن کالا یا تعدادی سهم از یک سهام خاص استفاده می‌کنید. داده‌های اقتصادی مربوط به جفت ارز ، مانند نرخ بهره و رشد اقتصادی یا تولید ناخالص داخلی ، بر قیمت یک جفت ارز تأثیر می‌گذارد. یکی از کاربردهای مهم جفت ارزها یافتن همبستگی یا Correlation میان تغییرات قیمت رمز ارزهای مختلف است. برای این منظور باید در بازار، رمز ارزهایی را پیدا کرد که تغییرات قیمتی آن‌ها باهم همبستگی و ارتباط معناداری دارد. برای مثال، رمز ارز ریپل و استلار، به طور سنتی باهم همبستگی قیمتی مثبت دارند.

جفت ارز Currency Pair چیست؟ انواع و نحوه خرید و فروش | حسینی فایننس