۴۴ ابزار نجاری که حتما باید در کارگاه خود داشته باشید!

نرخ و دستمزد مربوط به قیمت هر متر مربع گچ کاری (سفید کاری – نازک کاری و گچ و خاک) ساختمان در مناطق مختلف و بر اساس متراژ کار در ساختمان ها متفاوت است. اضافه کردن خاک رس باعث افزایش حالت کشسانی ملات میشود. در بسیاری از پروژههای عمرانی از ملات گچ و خاک به نسبت نصف به نصف استفاده میشود. قاشقی: این ابزار در اصل به نام قلم بوم گیر مشهور است و برای انواع و اقسام کار های گچبری مورد استفاده قرار می گیرد. پادشاه فرانسه این قانون را بعد از اینکه لندن بزرگ در سال ۱۶۶۶ در اثر آتش سوزی از بین رفت اجباری نمود. مصریها سنگ گچ را در هوای آزاد و در درون آتش می سوزاندند و سپس آن را میکوبیدند و تبدیل به پودر میکردند و در نهایت این پودر را با آب ترکیب میکردند و دیوارههای کاخها و معابد خود را با گچ و با کمک گرفتن از ابزار گچ کاری می پوشاندند.

با کمک فرز انگشتی میتوانید بهآسانی نقاط جوش اضافی را جدا کنید تا سطح جوشکاریشده صافتر و تمیزتر به نظر برسد. بشر در طی قرنها در نقاط مختلف جهان در خصوص پخت گچ مهارتهایی را کسب کرده بود. در نوشتههای به جای مانده در خصوص گچ و تاریخچه ابزار گچ کاری، این هنر را یکی از با سابقهترین هنرهای معماری دانسته اند. مهمترین تفاوت رله و کلید در این است که کلید را نمیتوان از راه دور کنترل کرد اما رله قابلیت کنترل از راه را دارد. یک گچ کاری مناسب می تواند عایق گرما و سرما باشد و یا ضدحریق و با قابلیت رنگ پذیری با ایجاد سطوح صاف و هموار با عدم مقاومت در برابر رطوبت باشد. هر کاربری بر اساس نیاز خود میتواند یک مدل از انواع انبر را انتخاب و خریداری نماید. این درحالی است که شما تیر آهن را کیلویی خریداری میکنید. شکل ظاهری این فاز متر مانند اتوماتیک است که به راحتی قابل جابجایی و استفاده در مکان های مختلف است.

بعد از انتخاب طرح دیگه بهتره که کار رو بسپرین به کاردون تا خیالتون از نتیجه کار راحت باشه. متراژ داخلی: باید طرح گچبری ها متناسب با متراژ فضای داخلی باشه. دکوراسیون کلی خونه: زیبایی سقف و گچبری ها هم باید هماهنگ با سبک و سلیقه کلی شما باشه. به دلیل استفاده از صفحات فوم پلی استایرن، گچ های پیش ساخته سبک تر هستند و انتخاب خوبی برای سقف و دکوراسیون داخلی می باشند. اگرارتفاع سقف خونهی شما در حد استاندارد یا کوتاه تر است، سعی کنین طرح های شلوغ و حجیم انتخاب نکنین. گچبری نور مخفی سقف کاذب. گچ کاری نور مخفی. در ایران گچ از زمانهای بسیار دور مورد استفاده قرار میگرفته است. به دلیل آنکه ملات گچ از نوع هوازی است، باید تا حدالامکان از آب و رطوبت زیاد به دور باشد. گچبری دور لوستر و لامپ. نقالی: برای زیر و رو کردن کارهای گچبری و ساخت و ساز گُل و برگ از ابزاری به نام نقالی استفاده میشود. یک مولتیمتر دیجیتال ابزار مفیدی برای کارهای معمول است. بهترین روش برای چک کردن مکش دیوار شما این است که یک آزمایش تعیین وقت انجام دهید.

بعد از ایجاد خمیر آن را بر روی سطوح مختلف اجرا میکنند. یکی از کاربردهای ویژه گچ، اندود کردن دیوارها و آراستن سطوح داخلی ساختمانها است و هنر گچ کاری این آراستگی را به حد کمال و دلنوازی میرساند . اندود دیوار و سقف ساختمان، سفیدکاری، تمیزکاری، گچ بری، نماسازی. پس از اتمام عملیات زیرسازی دیوار با ملات گچ و خاک، لایهای نازک از ملات گچ کشته را که سرعت گیرش (خودگیری) پایینی دارد را بر روی دیوار وسقف اندود میکنند. که با کمک سیم کشی این عملیات صورت می گیرد. فازمتر القایی – به همین دلیل وقتی که فازمتر را وارد پریز برق می نماید بخش بسیار کمی از الکترون ها که از مقاومت فازمتر عبور می کند وارد بدن فرد شده و لامپ درون فازمتر در اثر عبور این جریان کم، روشن می شود.

زیباترین و پیچیدهترین گچ کاریها در زمان سلجوقیان انجام گرفته است. گچبری هشته یا برهشته: برهشته در واقع همون برجسته است و به سبکی از گچبری تعلق داره که به صورت برجسته تر از دیوارها اجرا میشه. این اهمیت در پروژه های بزرگ شخصی یا دولتی از جمله تالارها، هتل ها و رستوران ها به مراتب پررنگ تر می گردد. این ملات در امور ساختمانی به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. ملات گچ از مخلوط گچ بهعنوان ماده چسبنده و آب به عنوان روان کننده ساخته میشود که در دسته ملات های زودگیر قرار دارد. در واقع عملکرد حرکت خودرو به تجهیزات انتقال قدرت بستگی دارد. استفاده از پوششهای پلیاورتان جهت پوشش داخلی خطوط انتقال کاربرد بسیار محدودی داشته و به علت آزاد کردن ترکیبات سمی ایزوسیانات جهت پوشش داخلی توصیه نمیگردد. هر سه جزء سازنده روی خواص پوشش کف بر پایه سیمان اصلاح شده با پلیاورتان اثر میگذارند.

سری این فازمتر دوسو از جنس فولاد و دسته آن از پلاستیک مقاوم است. همچنین، از این وسیله میتوان در حالت دهی و ترمیم گونههای خاص گچ بری نیز استفاده کرد. علاوه بر این یونانیها از گچ به صورت خاص ( گچ سلنیوم که شفاف میباشد ) به عنوان پنجره معابدشان استفاده میکردند. در موارد خاص که صدور کارت بازرگانی بدون توجه به عمل متقابل کشور متبوع متقاضی به تشخیص وزارت بازرگانی ضرورت داشته باشد، وزارت مذکور می تواند مجاز بودن صدور کارت بازرگانی برای این قبیل متقاضیان را بدون رعایت شرط عمل متقابل به اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن ایران اعلام نماید.

یک دیوار با جذب بالا رطوبت را با سرعت بسیار بالایی از بین می برد. باید توجه داشت که این فازمتر برای استفادههای خانگی باید بهکار برود و برای استفاده در وسایل و دستگاههای صنعتی باید از فازمترهای حرفهایتر بهره برد. تا پایان این مقاله به طور کامل با این 15 گروه و زیرمجموعههای آنها آشنا خواهید شد. وردنگی: از دیگر ابزار مورد استفاده در طراحی گچ میشه به وردنگی اشاره کرد که نوعی قلم گچبری محسوب میشه. لبه های گرد کوچک در طراحی برگ ها و دیگر اشکال کاربرد فراوانی دارند که با کمک این وسیله کاربردی انجام میشه. راه دیگر نیز این است که ابتدا خمیر گچ به صورت کلی پیاده شود و سپس به کمک ابزارهای بالا ، نقش روی گچ بری پیاده شود .

سازوکار فازمتر به گونه ای است که درون آن یک لامپ کوچک و یک مقاومت مگا اهم سایت kanonabzar تعبیه شده است. لذا نباید یک لایه ضخیم از آن به کار برده شود . تبصره ۳- واردکننده شخصاً ملزم به صادرات نبوده بلکه صادرات آن با ارایه پروانهگمرکی آن برای رفع تعهدکافی است. تبصره ۲- واردات کالا توسط کارگران یاد شده و ایرانیان شاغل در خارج کشور از سایر مبادی ورودیکالا و یا مازاد بر سقف مندرج در این ماده مطابق مقررات عمومی کشورخواهدبود. ب – هر ذکری از یک ماده که در هر شماره معین شده است مربوط به این ماده میباشد خواه به حالت خالص یا مخلوط و یا حتی با اشتراک با مواد دیگر. بنابراین با توجه به اینکه این فاز متر دارای روشنایی بالایی است ، می توان از این دستگاه به راحتی در محیط های باز و حتی در طول روز استفاده کرد. نصب ابزارهای گچبری پیش ساخته نیاز به مهارت خاصی ندارد و حتی توسط نصابان پی وی سی و قرنیز هم امکان پذیر است. اجرای گچکاری و گچبری، کاری سخت است که نیاز به تخصص و مهارت خاصی داره. گچبری پیش ساخته رو میشه در بخش های مختلف خونه به کار برد و محدودیتی در اجرای اون نیست، به عنوان مثال گچ پیش ساخته سقف و گچ پیش ساخته دیوار از پرکاربردترین ها هستن.

گچ کاری سقف به صورت سنتی، مدرن یا پیش ساخته قابل اجرا هستند. ارتفاع سقف: گچبری های سنگین ،خیلی برجسته و حجیم مناسب سالن هایی با سقف بلند و ترجیحاً پنجره های قدی هستند. این نوع ابزار نوعی چکش برقی سنگین و قدرتمند است که در پروژههای عمرانی و ساختمانی برای تخریب انواع دیوار، بتن، سازه و سطوح های سخت مانند آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله جریان برق را در اتصالات برقی مانند سوکتها، سوییچها تا دامنه ۱۰۰۰ ولت جریان AC نشان میدهد. برای انجام کلیه کارهای مربوط به برش و حکاکی های زینتی و هنری می توان از این وسیله استفاده کرد. برای انجام گچکاری و گچبری قطعا به نیروی گچکار ماهر نیاز است.

گچبری کلوخی: این نوع گچبری در کاخ ها و عمارت های دوره ناصر الدین شاه دیده میشه. قرقرهها را میتوان به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم کرد. با این وجود تحقیقات نشان میدهد که در قرن شانزدهم گچ همراه آهک در کفها، دیوارها و سقفها مورد استفاده قرار میگرفته است اما ثابت شده که گچ کاری تزئینی که قبلا یکی از موارد استفاده از گچ در نظر گرفته میشده است در این دوران دارای سوابق بسیار مختصری است. یا بخواهیم شی را در جایی ثابت نگه داریم. هر یک از این انواع گچبری پیش ساخته مانند گچبری سنتی یک وظیفه دارند: جلوه بخشیدن و شکیل کردن نمای داخلی یا دکور داخلی خانه و محل کار. همچنین استفاده از خاک رس در این ملات باعث کاهش هزینههای پرداختی میشود. وجود خاک رس باعث دیرگیرتر شدن ملات شده که باعث میشود کارگران بتوانند به راحتی با آن کار کنند. مخزن ذغال دستگاههای محتاج به ذغال، به راحتی باز و بسته خواهند شد. به دلیل آنکه ملات گچ در برابر رطوبت آسیب پذیر است. این ملات به دلیل کاربرد عمده اش در نازک کاری ساختمان، ملاتی بسیار شناخته شده است. در این سبک دیگه خبری از گل و مرغ و رنگ های شاد نیست.

گچ یک ماده معدنی فراوان است که از میلیونها سال پیش به دلیل تبخیر آب دریاچههای شور و دریاهای سطحی و کم عمق به صورت لایههای رسوبی تشکیل شده است. در تصویر زیر یک طرح پرکار و البته خوشرنگ رو مشاهده می کنیم. همچنین انجام گچ کاری در دمای زیر صفر و یا حرکات اجزای مجاور دیوار مثلا رابیتس بندی هر کدام باعث ایجاد شکاف در گچ کاری است . گچکاری در واقع برای آماده کردن سطح دیوارها یا سقف برای رنگ انجام می شود. در سبک سنتی از گچبری تنها در سقف پذیرایی استفاده می شده اما سبک مدرن این قابلیت رو داره که بتونیم از گچبری در فضای اتاق خواب و قسمت های دیگهی خونه هم استفاده کنیم.

در این شیوه زمان محدودی برای ایجاد طرح و نقش داریم به دلیل اینکه اگه گچ سفت بشه دیگه امکان کار روی اون وجود نداره. اگه سالن پذیرایی شما سطح بزرگی داره میشه از انواع طرح های گچ بری استفاده کرد. برای اینکه زیبایی خاصی به دکوراسیون خونه بدیم میشه به جای استفاده از رنگ ها از طرح های منحنی شکل استفاده کرد. پرهیز از افراط و تفریط: بهتره طرحی از گچبری رو انتخاب کنین که بتونین اون رو در قسمت های دیگه خونه مثل آشپزخونه ،دیوار پله های داخلی به کار ببرین. با شنیدن گچبری سنتی احتمالا یاد خونه های قدیمی افتادین. شما میتوانید با کمک الک اقدام به دانه بندی صحیح و اصولی انواع سنگدانه شن و ماسه کنید.